به دنبال خرید بلندر های (Blender) صنعتی و نیمه صنعتی هستید؟

راهنمای خرید قهوه ساز

قهوه دات کامقهوه دات کام
2,809 بازدید
راهنمای خرید قهوه ساز

برای بسیاری از ما قهوه این روزها تبدیل به بهترین نوشیدنی شده، که حتی بدون نوشیدن یک کاپ قهوه نمی توانیم روز خود را شروع کنیم.

مطمئنا همیشه رفتن به کافی شاپ ها و خرید قهوه از قهوه فروشی ها و یا توقف در مسیر برای خرید یک فنجان قهوه، این هم با این سرعتی که زندگی امروزی پیدا کرده ساده نیست.

 تصور کنید که برای نوشیدن یک قهوه مجبور باشید، از مترو یا اتوبوس پیاده شوید، قهوه را سفارش داده، نوش جان کنید و دوباره راه بیافتید به سمت محل کار یا دانشگاه. قطعا اصلا مقدور به صرفه نیست.

ضمن اینکه درست کردن قهوه در خانه مزایای زیادی هم دارد. مثلا شیر یا خامه قهوه را خودتان تنظیم می کنید یا در لیوان شیشه ای مورد علاقه خودتان قهوه نوش جان می کنید.

شاید برای خیلی از افراد تفاوتی نداشته باشد که قهوه ساز آنها چه چیزی باشد، آنها تنها به دنبال این هستند که قهوه ای غلیط یا سبک داشته باشند. هر چند این فرایند ساده به نظر می رسد اما کارشناسان اعتقاد دارند که هر دستگاه قهوه ساز، نتایج متفاوتی در نوع قهوه و کیفیت آن دارد.

دمای آب روی طعم استخراج شده تاثیر دارد، فشار عبور آب از روی دانه یا پودر قهوه ، میزان تماس آب با قهوه، میزان قهوه و نوع مخلوط شدن قهوه با آب، همه در تولید یک قهوه ناب اثر مستقیم دارند.

همین باعث شده تا تولید کننده های مختلف، انواع متفاوتی از قهوه ساز را تولید کنند. از انواع مدل های قهوه ساز برقی گرفته تا دستگاه های قهوه ساز قطره ای، کپسولی، دستی یا اجاقی، دستگاه اسپرسو ساز خانگی و صنعتی و انواع مختلف دیگر.

دستگاه قهوه ساز سرد داریم، گرم هست و دستگاه کپسولی یا بسیاری از انواع قهوه ساز دیگر هم وجود دارد. حالا شما به عنوان یک فرد تازه کار برای خرید یک دستگاه قهوه ساز کدام را ترجیح می دهید؟

چقدر با دستگاه قهوه ساز آشنا هستید؟ چه نوع قهوه ای با کدام دستگاه قهوه ساز می توانید درست کنید؟ قیمت قهوه ساز چقدر است؟ چقدر دوست دارید هزینه کنید؟ میزان کافئین و طعم قهوه مورد نظر شما چقدر است؟

قهوه ساز خوب چی بخرم؟

قهوه ساز خوب چی بخرم؟

وقتی به همه این موارد فکر کنید، اولین سوالی که به ذهن خطور می کند این است که قهوه ساز خوب چی بخرم؟

در واقع معیارهای مختلفی برای انتخاب و خرید قهوه ساز وجود دارد. این شما هستید که باید این معیارهای را انتخاب کنید. اما مهم ترین این معیارها که باید در لیست شما قرار داشته باشند را در ادامه خواهیم شناخت.

معیارهایی که برای خرید قهوه ساز باید در نظر داشته باشید:

راحتی قهوه ساز
  • راحتی قهوه ساز

اگر دوست ندارید صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوید برای درست کردن یک قهوه مدت زمان زیادی صرف کنید، راحتی استفاده از قهوه ساز اهمیت زیادی دارد.

یک دستگاه قهوه ساز برقی و یا یک اسپرسو ساز خانگی  تنها در چند دقیقه می تواند قهوه مورد نظر شما را آماده کند. حتی برخی از دستگاه ها قابلیت برنامه ریزی دارند.

دستگاه ها تولید قهوه این روزها یا اتوماتیک هستند و یا نیمه اتوماتیک و یا تمام اتوماتیک. دستگاه قهوه میکر دستی یا قوری مانند نیز وجود دارد. برخی از آنها تنها با تنظیم چند دکمه در زمان مورد نیاز قهوه را آماده می کنند.

اما دستگاه قهوه سازی هم داریم که به حداقل ۱۲ ساعت زمان نیاز دارد تا قهوه را برای شما آماده کند. دستگاه تولید قهوه سرد یا قطره ای از انواع دستگاه هایی هستند که زمان زیادی برای درست کردن قهوه نیاز دارند اما قهوه با کیفیت بالاتری تولید می کنند.

نوع قهوه تولیدی قهوه ساز
  • نوع قهوه تولیدی قهوه ساز

در حالی که سازندگان دستگاه اسپرسو ساز تمایل دارند که دستگاه قهوه ساز منحصر به فرد تولید کنند اما قهوه میکرهای هیبریدی هم وجود دارد که قادر به درست کردن حداقل دو نوع قهوه است.

داشتن دو دستگاه روی پیشخوان خانه، فضای زیادی نیاز دارد. اما اگر عاشق قهوه و اسپرسو باشید ممکن است برای درست کردن هر قهوه به دنبال یک دستگاه خاص بوده و آن ها را خریداری کنید.

برای اینکه کار شما ساده تر باشد، پیشنهاد می کنیم قهوه ساز هیبریدی مناسب خود را خریداری کنید. این دستگاه فضای کمی اشغال می کنند و هزینه کمتری هم از خرید دو دستگاه نیاز دارند.

اما در عوض می توانید انواع اسپرسو، کاپوچینو و یا قهوه مخلوط با شیر را درست کنید.

تعداد قهوه در قهوه ساز
  • تعداد قهوه در قهوه ساز

یک فنجان قهوه می خواهید یا به اندازه تعداد نفرات خانواده می خواهید قهوه درست کنید؟ برخی از قهوه سازها تنها برای یک نفر قابلیت درست کردن قهوه دارند و برخی برای چند نفر می توانند قهوه درست کنند.

برخی از کافی میکرها حجم زیادتری قهوه درست می کنند، در حالی که برخی دیگر از قهوه سازها تنها یک یا دو قهوه درست می کنند.

برخی از دستگاه ها نیاز به دم کردن قهوه ندارند و فورا قهوه را با فشار و بخار آب آماده می کنند و برخی زمان زیادی برای درست کردن قهوه نیاز دارند.

دستگاه هایی که تعداد زیادی قهوه را می توانند آماده کنند، برای خانواده هایی که تعداد بیشتری دارند، با هم از خواب بیدار می شوند و یا تعداد زیادی قهوه میل می کنند مناسب تر است.

برخی از انواع دستگاه های قهوه ساز قابلیت درست کردن ۱۰ تا ۱۲ فنجان قهوه را دارند. این دستگاه ها برای افرادی که مهمان دارند عالی است.

بنابراین در نظر داشته باشید که چه تعداد قهوه در هر بار درست کردن قهوه نیاز دارید و سپس برای خرید اقدام کنید.

راهنمای خرید قهوه ساز
  • زمان نگهداری قهوه در قهوه ساز

اگر خانواده شما در طول روز مرتبا قهوه می نوشند، ممکن است به دستگاهی نیاز داشته باشید که مجهز به یک گرم کن باشد تا در طول روز بدون اینکه نیاز باشد مرتبا قهوه درست کنید، یک بار قهوه درست کنید و در طول روز آن را گرم نگهداری کنید.

اما برای افرادی که تنها صبح یک فنجان قهوه می نوشند داشتن یک اسپرسو ساز برای تهیه یک نوبت قهوه ممکن است کفایت بکند.

برخی از افراد اعتقاد دارند قهوه سازهایی که مجهز به گرم کننده یا هیتر هستند، طعم و مزه قهوه را از بین می برند. این شما هستید که باید مدت زمان نگهداری قهوه و مزه قهوه در هر  بار نوشیدن قهوه را انتخاب کنید.

  • اندازه گیری کردن قهوه در قهوه ساز

برخی از قهوه سازها این امکان را دارند که میزان قهوه شما را تنظیم کنند. به عنوان مثال شما به اندازه یک فنجان قهوه میل کنید یا دو فنجان، تفاوتی ندارد، تنها کافی است مقدار قهوه را برای دستگاه کافی میکر مشخص کنید.

دستگاه دقیقا قهوه شما را به اندازه دلخواه پر می کند. نیازی نیست بالای فنجان خود بایستید و در این زمان می توانید به سایر کارهای خود برسید.

نحوه دم کردن قهوه در قهوه ساز
  • نحوه دم کردن قهوه در قهوه ساز

دستگاه های قدیمی تر گزینه های کمتری داشتند. اما امروزه دستگاه های قهوه ساز گزینه های زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهند.

اینکه شما دوست دارید میزان آب و قهوه چقدر باشد. درجه دمای آب، قدرت دم کردن دستگاه قهوه و برخی از گزینه های دیگر را در دستگاه های جدید می توانید انتخاب کنید.

دستگاه های تولید کننده قهوه جدید پیچیدگی های بیشتری دارند. با برخی از این دستگاه ها شما می توانید قهوه پودری درست کنید، قهوه کپسولی داشته باشید، شکلات داغ و یا حتی چایی درست کنید.

هر چه پیچیدگی دستگاه قهوه ساز و قابلیت های آن افزایش پیدا کند، قطعا قیمت آن  نیز بیشتر خواهد شد.

  • ویژگی های اضافی قهوه ساز

برخی از قهوه سازها به غیر از درست کردن قهوه گزینه های بیشتری دارند. گزینه هایی مانند نوع دم کردن قهوه، برنامه ریزی خاص برای دستگاه ، گرم نگه داشتن و یا خاموش شدن خودکار، میزان حرارت برای گرم نگه داشتن قهوه، هشدار دهی برای آماده شدن قهوه، چراغ های مختلف و غیره از این دست هستند.

بهترین قهوه ساز خانگی

بهترین قهوه ساز خانگی

با توجه به توضیحات فوق، انتخاب بهترین قهوه ساز خانگی کار دشواری نباید باشد. امروزه شرکت های زیادی هستند که انواع دستگاه های کافی میکر را در طرح ها و مدل های مختلف تولید و روانه بازار می کنند.

آنچه که برای انتخاب بهترین دستگاه خانگی تولید کننده قهوه باید ملاک قرار دهید معمولا به تعداد مصرف قهوه در روز، نوع قهوه و زمان آماده سازی قهوه بستگی دارد. به صورت کلی دستگاه های قهوه ساز با برند های مختلفی در بازار موجود می باشند که هر یک قابلیت هایی را دارند و در این مطلب قصد ما بررسی برندهای آنها برای انتخاب یک دستگاه خانگی قهوه ساز نیست.

برای انتخاب کافی میکر خانگی به غیر از برند باید به آپشن ها و قابلیت های دستگاه توجه شود. امروزه قهوه سازهای خانگی نیز هم بصورت تمام اتوماتیک و هم نیمه اتوماتیک و حتی دستی وجود دارند.

دستگاه های خانگی ممکن است آسیاب سر خود باشند و یا برای تهیه یک قهوه خوب مجبور به خرید پودر قهوه شوید. اگر به دنبال قهوه تازه هستید، بهتر است نوع آسیاب دار آن را خریداری کنید.

همچنین صدای دستگاه اهمیت زیادی دارد. برخی از  سازندگان قهوه ساز، در تولید دستگاه با صدای کم بخصوص از نوع برقی شهرت بیشتری دارند مانند قهوه ساز دلونگی.

قهوه ساز کلد برو

اگر علاقه زیادی به استفاده قهوه با شیر دارید، دستگاه قهوه ساز خانگی شما باید مخزن شیر داشته باشد و حتی داشتن قابلیت پیشرفته تولید کف شیر نیز اهمیت زیادی برای این دست افراد خواهد داشت.

بخصوص اگر عاشق مصرف کاپوچینو و انواع قهوه با شیر هستید، بهتر است کافی میکر یا اسپرسو ساز شما قابلیت تهیه کاپوچینو هم داشته باشد.

سیستم های شستشوی اتوماتیک و رسوب زدایی با آب داغ و یا بخار آب به شما این اطمینان را خواهد داد که دستگاه شما همیشه تمیز باشد.

حتی اگر قابلیت تنظیم شیر و قهوه را داشته باشد با استفاده از تنظیمات دستگاه می توانید نوشیدنی قهوه مطابق با ذائقه خود را داشته باشید.

یک دستگاه قهوه ساز خانگی خوب، باید طیف گسترده ای از انواع قهوه، شیر گرم، کافه لاته، لاته ماکیاتو، دوپیو، کاپوچینو یا انواع اسپرسو تک و دوبل را به راحتی برای شما آماده کند.

در ضمن مراقب باشید که دستگاه قهوه ساز خانگی را از مارک های شناخته شده و با ضمانت نامه معتبر خریداری کنید.

بهترین قهوه ساز برای کافی شاپ

بهترین قهوه ساز برای کافی شاپ

اما اگر قصد داشته باشید یک دستگاه قهوه ساز عالی برای کافی شاپ خریداری کنید، معیارها کمی متفاوت تر خواهد بود.

معیارهای زیاد ممکن است به شما برای انتخاب دستگاه حرفه ای تولید قهوه برای کافی شاپ کمک کند:

  • داشتن مبدل حرارتی یا دیگ بخار

امروزه اغلب دستگاه های قهوه ساز صنعتی مناسب برای کافی شاپ ها، رقابت زیادی را برای تولید دستگاه های مجهز به مبدل حرارتی با یک دیگ بخار ایجاد کرده اند.

این دستگاه ها در واقع یک دیگ مجزا برای آماده کردن بخار آب و یا آب جوش دارند و به همین جهت به دستگاه اسپرسو ساز مولتی بویلر هم شهرت یافته اند.

یعنی دستگاه اسپرسو سازی که چندین دیگ جوش جداگانه برای آماده کردن قهوه ها به صورت های مختلف دارند. این کار اجازه کنترل دما برای تولید انواع قهوه را ارائه می دهد.

هر چند تعداد تولید کننده های دستگاه های اسپرسو ساز صنعتی که چند دیگ بخار برای دستگاه در نظر بگیرند کم است و مارک هایی مانند لامارزوکو، سینسو و یا اسلایر  این نوع دستگاه قهوه ساز را تولید می کنند.

بخصوص اگر در یک کافی شاپ پر مخاطب و شلوغ کار می کنید و مشتریان شما امیال مختلفی دارند، داشتن یک دستگاه اسپرسو ساز با دیگ های بخار مختلف اهمیت بیشتری دارد.

دستگاه قهوه ساز صنعتی
  • اندازه دستگاه قهوه ساز صنعتی

همیشه داشتن دستگاه خیلی بزرگ قهوه ساز و یا اسپرسو ساز برای کافی شاپ الزامی نیست. تنها زمانی باید دستگاه تولید قهوه کافی شاپ را بزرگ در نظر بگیرید که کافی شاپ بسیار شلوغی دارید. در غیر این صورت ضرورت ندارد دستگاه بزرگی داشته باشد.

به عنوان مثال اگر به صورت میانگین کمتر از ۴۰ کیلوگرم در هفته قهوه آماده می کنید یا کمتر از ۲۰۰۰ قهوه در هفته فروش دارید تنها خرید یک قهوه ساز صنعتی دو گروپه کفایت می کند.

هر چند دستگاه صنعتی کافی میکر مخصوص کافی شاپ چهار گروپه هم هست و برای کافی شاپ های پر مشتری عالی به نظر می رسد، اما بهتر است باز هم در این حالت دو دستگاه دو گروپه قهوه داشته باشید.

  • به قابلیت های دستگاه قهوه ساز مخصوص کافی شاپ دقت کنید

قهوه ساز های صنعتی قابلیت های متفاوتی دارند. معمولا برای یک کافی شاپ داشتن یک دستگاه با حداقل ۸ برنامه بسیار مفید خواهد بود.

یک دستگاه تمام اتوماتیک صنعتی ، باید به شما این امکان را بدهد تا تنها با انتخاب یک تا چند دکمه، سفارش قهوه را آماده کنید.

تعداد کاپ در روز، جنس بدنه تمام استیل، وزن، ابعاد، گارانتی و ضمانت نامه، کشور سازنده، قدرت دستگاه، تنوع کارکرد و غیره از دیگر قابلیت هایی است که در انتخاب یک دستگاه قهوه ساز حرفه ای برای کافی شاپ باید در نظر گرفت.

پیشنهاد می کنیم قبل از خرید هر نوع دستگاه قهوه ساز، با کارشناسان ما در قهوه دات کام در تماس باشید تا متناسب با نیاز خانگی و یا صنعتی خود بهترین دستگاه را به شما پیشنهاد دهیم.

دسته بندی مقالات قهوه ساز
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

333+ محصولات
1750+ کاربران
153+ مطالب وبلاگ

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نمادهای ما

logo-samandehi
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت